Garaże stalowe

Wykonując garaże z blachy, najważniejsze jest indywidualne podejście do Klienta i wykonanie zabudowania, które w pełni spełni jego oczekiwania. Największą zaletę tego rodzaju pomieszczeń stalowych stanowi ich cena, są one bowiem dużo tańsze od swoich murowanych i drewnianych odpowiedników. Jednocześnie jest to rozwiązanie najłatwiejsze w zastosowaniu, ponieważ opisywane zabudowania z blachy nieprzekraczające 35 m² nie wymagają finalizowania kosztownych i czasochłonnych procesów urzędowych. W ich skład wchodzi zatrudnienie projektanta i geodety oraz przebrnięcie przez wymogi administracyjne w celu otrzymania pozwolenia koniecznego do postawienia zabudowy większej niż 35 m².

Garaże blaszane — czyli stalowe

Najwyższej jakości garaże z blachy wykonywane przez GMS System są alternatywnym rozwiązaniem dla bardzo często spotykanych zabudowań stalowych z blachy trapezowej oraz murowanych. Stanowią one propozycję dla osób, które najwyżej cenią sobie szybkość i prostotę montażu oraz estetykę. Pomieszczenie tego rodzaju wyposażone jest w bezprowadnicową bramę uchylną. W zależności od opcji, jaką wybierze Klient, może ona zostać uzupełniona o:  • automatykę,  • okna,  • drzwi przejściowe,  • orynnowanie,  • drzwi rozwierne.

Kolejną wartą wspomnienia opcją jest możliwość wybrania do garażu stalowego różnych rodzajów wykończenia ściany. GS Standard to wykończenie z blachy ocynkowanej, GS Standard Kolor jest wykończeniem z blachy ocynkowanej fabrycznie malowanej (w standardzie znajduje się 10 kolorów), natomiast GS Premium gwarantuje, dzięki zastosowaniu estetycznej attyki, spektakularny efekt. Cechą charakterystyczną tego rodzaju jest użycie tynku strukturalnego.

W skład wyposażenia tych garaży z blachy wchodzi na dodatek brama uchylna bezprowadnicowa. W zależności od tego, jakie Klient wybierze opcje, istnieje również możliwość jej zamiany na rozwierną, dodanie drzwi przejściowych, okien, orynnowania albo automatyki.

Garaże blaszane 4×6

Bardzo istotnym elementem budowania garażu dwustanowiskowego jest ustalenie dokładnych wymiarów, jakie będą potrzebne, by był on w pełni funkcjonalny. W trakcie szacowania wielkości tego rodzaju zabudowania stalowego można błędnie uznać je za zbyt małe. Bardzo często zdarza się jednakże, iż Klient żąda wybudowania pomieszczenia większego niż w rzeczywistości potrzeba, przez co niepotrzebnie wydaje więcej na materiały budowlane. Pozornie niewielka różnica w wielkości pomieszczeń dwustanowiskowych może się bardzo poważnie odbić na cenie ze względu na fakt, że ich większa wysokość pociąga za sobą konieczność wykonania całej konstrukcji ze znacznie mocniejszych materiałów i o większym stężeniu.

Garaże blaszane na wymiar

Najlepszym, na co może się zdecydować Klient, jest zaufanie ekspertom i zdanie się na ich opinię. Garaż dwustanowiskowy o zbyt dużej powierzchni może wymagać posiadania pozwolenia budowlanego. Co gorsza, z punku widzenia Nabywcy, chęć wybudowania większego pomieszczenia może wiązać się ze wzrostem kosztów rzędu 8% wraz z każdymi 10 cm.

Garaże blaszane ocieplane

Ocieplanie budynku z blachy jest bardzo prostym zadaniem. Polega ono na wyłożeniu konstrukcji od środka warstwą styropianu mającą około 3 cm. Jeżeli celem jest szczególnie ciepła konstrukcja, można zdecydować się na garaż stalowy zbudowany z płyt warstwowych. Posiadają one dwa arkusze z blachy, pomiędzy którymi znajduje się wypełnienie ze styropianu.

Garaże blaszane tynkowane

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas budowania garażu stalowego jest wylanie podłogi, która będzie mocna, równa i twarda. Najczęściej opisywane budynki dwustanowiskowe służą za miejsce parkingowe samochodom ważącym przynajmniej kilkaset kilogramów. Najłatwiej jest wybetonować podłoże jeszcze zanim zabudowanie to zostanie postawione. Podłoga równie dobrze może zostać wykonana z płyt betonowych albo kostki brukowej. Miejsca oparcia słupów konstrukcyjnych powinny zostać wzmocnione przez duże bloczki betonowe lub stopy fundamentowe.  Po wybudowaniu garaż z blachy powinien zostać zakotwiczony, czyli przytwierdzony do podłoża, aby silny wiatr go nie uszkodził ani nie zerwał. Do wylewki betonowej należy przytwierdzić go długimi kołkami rozporowymi, jeden od drugiego powinien być oddalony o 2 metry. Przy dużych konstrukcjach niezbędne może się okazać zastosowanie kątowników.

Garaże blaszane dwustanowiskowe

W zależności od potrzeb Klienta garaże stalowe mogą zostać wybudowane dla jednego pojazdu lub dla dwóch. Ta druga opcja to rzecz jasna pomieszczenia dwustanowiskowe, przy których stawiane są dwie bramy. Takie rozwiązanie pozwala również np. na połączenie dwóch różnych kolorów, o ile za materiał budulcowy posłużyła blacha akrylowa.

W ofercie znajduje się także możliwość wybrania koloru zabudowania. Standardowo jest to blacha ocynkowana, ale można również zdecydować się na dziesięć innych wariantów w przypadku wybrania oferty Standard. Budynki Premium są bowiem tynkowane i w tym zakresie do wyboru znajdują się kolory: piaskowy, jasny szary, kukurydza, biały, ciemny szary, ceglasty, cytrynowy, beżowy i zielony

Konstrukcja

Garaże GMS-SYSTEM wyposażone są w bramęuchylną bezprowadnicową. W zależności od wybranych przez Klienta opcji możliwa jest zamiana bramy na rozwierną, dodanie okna, drzwi przejściowych, orynnowania, automatu.

Rodzaje wykończenia ścian

• GS STANDARD – wykończenie z blachy ocynk
• GS STANDARD KOLOR – wykończenie z blachy ocynk fabrycznie malowanej (10 kolorów w standardzie)
• GS PREMIUM – wykończenie tynkiem strukturalnym, efekt końcowy zapewnia zastosowanie estetycznej attyki

Wyposażenie

Garaże GMS-SYSTEM wyposażone są w bramę uchylną bezprowadnicową. W zależności od wybranych przez Klienta opcji możliwa jest zamiana bramy na rozwierną, dodanie okna, drzwi przejściowych,
orynnowania, automatu.